Andrie2

Kdy je opravdu čas obměnit šatník

 

Blížící se jaro je ideálním období, které je vhodné pro čistku vašeho šatníku. Pusťte se do úklidu a zbavte se nepotřebných věcí, které vám jen zabírají místo ve skříni. Možná právě na spodku skříně objevíte kvalitní kousky, kterým můžete vdechnout nový život.

 

Jak roztřídit oblečení

Každý z nás má určitě své oblíbené kousky oblečení, kterých se nechce za žádnou cenu zbavit. O toto oblečení se staráme, nosíme jej tak často, jak se dá a mnohdy to na něm jde opravdu vidět. Rozdělte své oblečení na oblíbené, méně nošené, oblečení, které je potřeba opravit nebo přešít. Samostatnou součást šatníku pak tvoří dámské a pánské spodní prádlo. Každé této skupině věnujte pozornost a oddělte tyto druhy oblečení i v šatní skříni.

 

Co vyhodit

Možná si říkáte, že když některý kousek oblečení vyhodíte, tak se vám bude vzápětí hodit a vy si budete spílat, že jste se jej zbavili. Jednoduchá poučka říká, že to, co jste na sobě neměli rok, tak vám ve skříni opravdu nemusí zabírat místo. Samostatnou kapitolou je pak spodní prádlo, kdy dámské kalhotky a pánské trenýrky nosíte každý den. Přestože bezešvou sadu spodního prádla nebo sportovní podprsenku nosíte méně často, těchto kousků se nezbavujte.

 

Opravit nebo vyhodit

Vyhodit byste měli staré a zaprané oblečení, vytahané trička nebo sešlapané a děravé pantofle. V některých případech se však dá oblečení opravit. Jedná se například o kožené bundy, kalhoty nebo kvalitní koženou obuv, které můžete vrátit nový život. Hlavní je, aby vám oblečení, které chcete opravit, sedělo a hodilo se k vašemu stylu.

 

Typy oprav

Využít můžete opravu oděvů, ale také opravu obuvi. Ať už si tedy přejete vyměnit zip na bundě nebo mikině, popřípadě opravit podpatek na botě či mít novou podrážku, vždy si spočítejte, zda se vám oprava oblečení nebo obuvi vyplatí. Mnohdy se totiž oprava vyplatí víc než pracně shánět a kupovat nový kousek oděvu. Co se týče spodního prádla, tak na něm nikdy nešetřete. Vždy si kupujte takové prádlo, které vám padne, a budete se v něm cítit pohodlně. Není nic horšího než trávit celý den v zařezávajících se kalhotkách nebo pánských bavlněných trenýrkách, které jsou třeba o číslo větší nebo naopak menší.

 

Na co dát pozor

U oblečení, dámského a pánského spodního prádla ani obuvi nikdy nešetřete na materiálu. Vždy si vybírejte kvalitně zpracované výrobky, stejně tak jako jejich opravu svěřujte do rukou odborníků. Zajímejte se o dobré reference a ověřenou opravnu oděvů, která vám zaručí, že vaše oblečení i obuv budou upraveny přesně tak, jak si přejete.

 

Berte v potaz také to, že některé drobné opravy se mohou vyřešit na počkání, jiné trvají déle, podle náročnosti jednotlivých úkonů. Kromě oprav oděvů si je můžete nechat také přešít nebo zkrátit. Kalhoty, šaty a dokonce i sukně nebo halenky se dají takto upravit, spodní prádlo jako dámské kalhotky a pánské trenýrky však ne. Ty si kupte vždy raději nové a na míru. Jen v padnoucím prádle na vás vynikne nově opravené oblečení.

Nabízíme:

OCENĚNÍ

spoleh-firma
BOTAX OPRAVNA OBUVI - idatabaze.czBoty, obuv - idatabaze.cz

AKCE